Usuwanie gniazd szerszeni

Usuwanie zagrożenia ze strony szerszeni jest usługą, którą świadczymy od początku naszej działalności. Jeszcze kilka lat wcześniej naszymi klientami w tym zakresie zwyczajowo były władze miast, wspólnot mieszkaniowych czy też firmy. Obecnie grono naszych Klientów obejmuje również osoby prywatne.

Wynika to z faktu, że zgodnie z obecnie panującymi zasadami w Straży Pożarnej strażacy mogą interweniować wyłącznie gdy stwierdzone zostanie bezpośrednie zagrożenia dla życia czy zdrowia w pomieszczeniach, w których przebywają grupy dzieci (w żłobkach, w przedszkolach, w szkołach) lub osoby o ograniczonej zdolności poruszania się (w szpitalach, w domach pogodnej starości). Zmiana przepisów spowodowała, że to właściciele nieruchomości są odpowiedzialni za ewentualne usunięcie zagrożenia ze strony szerszeni.

Likwidacja gniazd szerszeni

Szerszenie z wyglądu przypominają osy tylko są zdecydowanie większe. Robotnice mają ok 2,5 cm a królowa jest o 1 cm większa.

Szerszenie są najbardziej niebezpiecznymi owadami dla człowieka - ich użądlenie wtłacza do organizmu ofiary najwięcej jadu z wszystkich innych insektów. Dzieje się tak dlatego, że ich system asekuracyjny jest rozbudowany jak u żadnego innego owada. Posiadają dwa systemy obronne: żądło oraz jad umiejscowiony w żuwaczkach otworu gębowego.

Dla osób, które wykazują nadwrażliwość na ich jad użądlenie szerszenia może doprowadzić nawet do śmierci. Należy pamiętać, że nieraz nawet nie wiemy czy jesteśmy uczuleni na jad więc najlepiej unikać bezpośredniego kontaktu z szerszeniami a jeżeli już do niego dojdzie spokojnie wycofać się. Nigdy nie biec, nie uciekać, bo może to doprowadzić do ataku.

O odnalezionym gnieździe należy jak najszybciej poinformować właściciela posesji, na której się znajdujemy a jeżeli jest to nasza własność to bezzwłocznie wezwać firmę, która w swojej ofercie ma usługę usuwania gniazd szerszeni.

Szerszenie - środki ostrożności

Nigdy nie powinno się podchodzić do gniazda a tym bardziej próbować go usuwać samodzielnie - grozi to rozwścieczenie owadów i bardzo poważnymi konsekwencjami dla osoby która to robi oraz dla wszystkich znajdujących się w jego otoczeniu.

Szerszenie podobnie jak osy zakładają gniazda w miejscach trudno dostępnych dla ludzi, na strychach, poddaszach, pod stropami budynków, w altanach, opuszczonych budynkach, szczelinach skalnych ale również w dziuplach starodrzewów. Wybierają miejsca zaciszne, suche, nienarażone na promienie słoneczne, deszcz ani wiatr.

Gniazdo można z łatwością rozpoznać ponieważ jest dość charakterystyczne. Wygląda jak bryła z papieru o bliżej nieokreślonym kształcie. jest zrobione z masy papierowej, którą szerszenie samodzielnie wytwarzają ze spróchniałych cząstek drewna i śliny. Gniazdo szerszeni potrafi mieć nawet 50 cm długości i jest w stanie pomieścić 700 robotnic, co pokazuje tylko rozmiar niebezpieczeństwa.

Wybierając firmę BOGEL® wybieracie Państwo bezpieczeństwo, gwarancję skuteczności działań z zachowaniem norm bezpieczeństwa i przepisów BHP.
Dodatkowo zlecenia realizujemy zawsze w zgodzie z naturą.
Skuteczne usuwanie gniazd szerszeni

Nasza firma bardzo skutecznie radzi sobie z usuwaniem gniazd szerszeni oraz zabezpieczeniem oczyszczonego miejsca przed powrotem. Zawsze staramy się to robić w zgodzie z naturą. Kładziemy mocny nacisk na ekosystem. Szerszenie odgrywają bowiem bardzo ważną i pożyteczną rolę w przyrodzie, gdyż regulują ilości osobników wśród mniejszych gatunków owadów oraz eliminują osłabione insekty.

Dlatego też każde zlecenie podlega dokładnej analizie i zawsze wybieramy rozwiązanie bezpieczne zarówno dla ludzi jak i zgodne ze środowiskiem naturalnym.

Gniazda szerszeni usuwamy dwoma metodami: mechaniczną i chemiczną. O tym jaką metodę zastosujemy decyduje rodzaj gniazda. Staramy się aby nasza praca nie ingerowała w przyrodę dlatego też gdy wystąpi taka potrzeba stosujemy tylko preparaty, które mają wymagane atesty Państwowego Zakładu Higieny oraz Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej a tym samym są bezpieczne dla otoczenia.

Usuwamy gniazda szerszeni na terenie Wrocławia lecz często też jesteśmy proszeni o przyjazd nawet do odległych miejscowości ze względu na stopień trudności. Nigdy nie odmawiamy pomocy, gdyż nasza praca to też misja, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w zgodzie z naturą.

Jeżeli zauważyłeś gniazdo szerszeni w pobliżu domu lub miejsca pracy oraz

Jeżeli szukasz niezawodnej firmy

która usunie gniazdo szerszeni na terenie Wrocławia
oraz miast ościennych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego