Usuwanie gniazd os

Usuwanie gniazd os to usługa, którą świadczy od początku naszej działalności. Jeszcze kilka lat wcześniej naszymi klientami w tym zakresie zwyczajowo były władze miast, wspólnot mieszkaniowych czy też firmy.

Obecnie grono naszych Klientów obejmuje również osoby prywatne. Wynika to z faktu, że zgodnie z obecnie panującymi zasadami w Straży Pożarnej strażacy mogą interweniować wyłącznie gdy stwierdzone zostanie bezpośrednie zagrożenia dla życia czy zdrowia w pomieszczeniach, w których przebywają grupy dzieci lub osoby o ograniczonej zdolności poruszania się.

Likwidacja gniazd os

Zmiana przepisów spowodowała, że to właściciele nieruchomości są odpowiedzialni za ewentualne usunięcie zagrożenia ze strony owadów żądlących. Osy przypominają z wyglądu pszczoły tylko są szczuplejsze i bardziej zjadliwe. Jedna osa w przeciwieństwie od pszczoły może użądlić nawet kilka razy.

Osy zakładają gniazda pod stropami budynków, w dziuplach starodrzewów, szczelinach skalnych ale również pod ziemią. Wybierają miejsca zaciszne, suche, nienarażone na promienie słoneczne, deszcz ani wiatr.

Gniazdo os można z łatwością rozpoznać po bardzo charakterystycznym wyglądzie - przypomina szaro-słomkowy balon wykonany z papieru. Jest ono zbudowane z celulozy, którą osy pozyskują z kawałeczków drewna, kartonów czy te z papierowych torebek. Materiał ten osa łączy ze śliną i tak powstaje gniazdo.

Gniazdo os? Wezwij firmę DDD

W sytuacji gdy zauważymy że w pobliżu naszego domostwa lata nadmierna ilość os należy szybko ustalić tor ich lotu, który pozwoli zlokalizować ich gniazdo. Powinno się bezzwłocznie wezwać firmę DDD, która w ofercie ma usługę usuwania gniazd os. Nie usuwajmy ich na własną rękę, ponieważ grozi to dużym niebezpieczeństwem. Osy żądląc wpuszczają do organizmu człowieka mocno trujący jad. Szczególnie jest to niebezpieczne w sytuacji użądlenia w okolicy jamy oddechowej (usta, gardło) i w sytuacjach gdy mamy do czynienia z alergikami na jad owadów żądlących. Może to wówczas doprowadzić do ciężkich powikłań zdrowotnych a nawet zgonu. Próbując samodzielnie usunąć gniazdo os narażamy siebie i innych na wystąpienie niebezpiecznego dla zdrowia oraz życia wstrząsu anafilaktycznego. Taka reakcja szokowa może wystąpić nawet u osób niebędących alergikami a do których organizmu dostała się zbyt duża liczba jadu w wyniku licznych ukąszeń.

Wybierając firmę BOGEL® wybieracie Państwo bezpieczeństwo, gwarancję skuteczności działań z zachowaniem norm bezpieczeństwa i przepisów BHP.
Dodatkowo zlecenia realizujemy zawsze w zgodzie z naturą.
Wieloletnie doświadczenie

Jako firma z ponad 30 letnim doświadczeniem zawodowym wiemy, że osy, pomimo że są niebezpieczne, są również bardzo pożyteczne dla człowieka. Owady te chronią uprawy przed zniszczeniem poprzez zjadaniem szkodników takich jak mszyce czy gąsienice. Dodatkowo zawdzięczamy im też usuwanie padliny, z której pobierają białko i transportują do swoich gniazd.

Zawsze gdy dostajemy zlecenie na usunięcie gniazda os na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo ludzi i zwierząt. Nasi wyspecjalizowani pracownicy sprawnie i szybko usuwają gniazda os niezależnie od ich umiejscowienia. Zapewniamy, że jesteśmy w stanie usunąć każde gniazdo i to w ciągu kilku godzin.

Gniazda os usuwamy dwoma metodami: mechaniczną i chemiczną. O tym jaką metodę zastosujemy decyduje rodzaj gniazda. Staramy się aby nasza praca nie ingerowała w środowisko naturalne dlatego też gdy wystąpi taka potrzeba stosujemy tylko preparaty, które mają wymagane atesty Państwowego Zakładu Higieny oraz Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej a tym samym są bezpieczne dla otoczenia.

Usuwamy gniazda na terenie Wrocławia lecz często też jesteśmy proszeni o przyjazd nawet do odległych miejscowości ze względu na stopień trudności. Nigdy nie odmawiamy pomocy, gdyż nasza praca to też misja, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w zgodzie z naturą.

Jeżeli zauważyłeś gniazdo os w pobliżu domu lub miejsca pracy oraz

Jeżeli szukasz niezawodnej firmy

która usunie gniazdo os na terenie Wrocławia
oraz miast ościennych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego