Dezynsekcja

W każdym domu mogą pojawić się uciążliwe owady. Wielu z nas próbuje walczyć z nimi, stawiając na domowe metody. Niestety, na ogół są one mało skuteczne. Nie powodują zniknięcia żyjątek, które mogą zasiedlać nawet szafki z jedzeniem. Dlatego jeśli zauważysz w swoim mieszkaniu karaluchy, mrówki, prusaki itp., skorzystać z pomocy profesjonalistów. Dezynsekcja we Wrocławiu to najlepsze, na co w takiej sytuacji można postawić.

Zobacz reportaż w TVP3 Wrocław

Dezynsekcja Wrocław – czym jest?

Dezynsekcja to tępienie szkodliwych owadów latających i biegających, ich jaj i larw, ze względów sanitarnych i gospodarczych.

Owady uznane za szkodniki to m.in. prusaki, karaluchy, pluskwy, muchy, mole spożywcze, mole ubraniowe, pchły, wszy, kleszcze i inne. Do dezynsekcji zaliczamy również usuwanie gniazd os i szerszeni.

Ze względu na różne miejsca występowania tych owadów dezynsekcję przeprowadza się w obiektach zamkniętych oraz na terenach otwartych.

Dlaczego trzeba pozbyć się pluskiew?

Te drobne insekty upodobały sobie nasze materace. Chętnie zasiedlają łączenia mebli, a nawet szczeliny znajdujące się w okolicy gniazdek elektrycznych. Myli się ten, kto sądzi, że są one wyłącznie w miejscach brudnych. Jeśli poczujesz w swoim mieszkaniu zapach przypominający fermentujące maliny, musisz liczyć się z tym, że właśnie mieszkasz z pluskwami. Oznacza to, że dezynsekcja we Wrocławiu jest konieczna. Pluskwy bardzo dotkliwie gryzą, robiąc to w nocy. Rano można więc obudzić się z wieloma śladami ugryzień, które swędzą. Mogą wywoływać silną reakcję alergiczną.

Czym charakteryzują się karaluchy?

Mówi się, że karaluchy są tak odporne i wytrzymałe, że nawet katastrofa nuklearna nie będzie w stanie ich zniszczyć. Uwielbiają one miejsca zacienione i wilgotne. Nie ma więc nic dziwnego, że często zasiedlają kanalizację, spotykane są również w piwnicach, a także spiżarniach. Uwielbiają resztki jedzenia, które pozostawiamy na szafkach kuchennych czy stole. To właśnie z tego powodu tak często widujemy je w kuchni. Jeśli pojawiły się w Twoim mieszkaniu, wiedz, że tym, co może Ci pomóc jest dezynsekcja we Wrocławiu. Samodzielne pozbycie się karaluchów jest praktycznie niemożliwe.

Dezynsekcja Wrocław – dlaczego jest potrzebna w przypadku moli spożywczych?

Do owadów, które spotkać można w naszych domach zalicza się również mole spożywcze. Ich samodzielne pozbycie się jest niezwykle trudne, dlatego dezynsekcja we Wrocławiu jest bardzo dobrym wyborem. Te niewielkie owady potrafią zniszczyć całe zapasy żywności. Uwielbiają mąkę, ryż, makarony. Bardzo dobrze poczują się w torebkach z herbatą. Zaatakowana przez nie żywność nadaje się już tylko do wyrzucenia. Co więcej, mole mogą przenosić groźne bakterie oraz grzyby, o czym w ogóle nie wie mnóstwo osób. Profesjonalnie wykonana dezynsekcja to skuteczny sposób na pozbycie się tych owadów.

Dezynsekcja - metody działania

Jest wiele metod stosowanych przy dezynsekcji. Decydując się na skorzystanie z usług naszej firmy, możesz być pewny, że metoda zostanie odpowiednio dobrana. Zawsze uwzględniamy rodzaj pomieszczenia, w którym ma być ona przeprowadzona. Dopasowujemy ją również do owadów, które pojawiły się w danym miejscu. To właśnie dzięki temu wykonywana przez nas dezynsekcja we Wrocławiu przynosi tak dobre efekty.

  • Dezynsekcja w formie oprysku - polega na użyciu opryskiwaczy działających pod ciśnieniem. Bez wątpienia jest to najbardziej popularna forma dezynsekcji, którą można stosować w walce z każdego rodzaju insektami. Zaletą tej metody jest krótki czas wykonywania oraz możliwość użytkowania obiektu od razu po wywietrzeniu. Dodatkowo przy dezynsekcji metodą opryskową możemy podać środek owadobójczego w trudno dostępne miejsca np. takie jak szczeliny przypodłogowe itp. W efekcie metoda ta świetnie sprawdza się w mieszkaniach, gwarantując oczekiwany efekt.
  • Dezynsekcja w formie żelowej - polega na stosowaniu przy pomocy pistoletu dedykowanych żeli biobójczych dokładnie w miejscach, gdzie owady występują czyli na ścieżkach ich wędrówek. Metoda ta stosowana jest w sytuacji walki m.in. z prusakami, karaluchami oraz mrówkami faraona. Zaletą dezynsekcji żelowej jest możliwość stosowania jej w obiektach zamkniętych bez konieczności opuszczenia pomieszczeń oraz wietrzenia. Dodatkową zaletą tej metody jest pełna dyskrecja oraz długi czas ochrony przed insektami. Dezynsekcja w tej formie jest bezpieczna i skuteczna a jej efektywność zwiększa efekt kaskadowy. Polega on na tym, że użyte żele zawierają substancje, które działają z opóźnieniem nawet do 4 godzin. Dzięki temu szkodnik ma szansę wrócić do pozostałych osobników i dopiero tam umrzeć. Martwe osobniki zwyczajowo są zjadane przez swoich współ bratanków, dzięki czemu trucizna dociera do kolejnych szkodników.
  • Dezynsekcja w formie zamgławiania - polega na użyciu gorącej lub zimnej mgły. Metoda ta jest stosowana na otwartej przestrzeni albo w dużych, wysokich pomieszczeniach. Dezynsekcja w formie zamgławiania idealnie nadaje się w celu likwidacji komarów, meszek, much, moli, prusaków, karaluchów w pomieszczeniach hodowlanych, zakładach produkcyjnych, strychach czy piwnicach.

Dezynsekcja Wrocław – ile kosztuje?

Nasi klienci mogą być pewni, że powierzenie nam dezynsekcji pomieszczenia nie będzie wiązało się z bardzo wysokim wydatkiem. Wiemy, że dzisiaj od firm świadczących usługi w tym zakresie oczekuje się pełnej skuteczności i atrakcyjnej polityki cenowej. Idealnie wpisujemy się w te potrzeby. Koszt usługi zawsze ustalamy indywidualnie po dokładnej rozmowie z klientem. Wpływ na ostateczną cenę ma wielkość obiektu, w którym ma być wykonana dezynsekcja we Wrocławiu, rodzaj szkodników, które mają zostać zniszczone, a także wybrana metoda. Przed przystąpieniem do realizacji zlecenia zawsze przedstawiamy klientowi kosztorys, pozwalając mu na podjęcie decyzji. Dla nas duże znaczenie ma nie tylko jakość usług, ale również relacja z klientem.

Skuteczność i bezpieczeństwo

Oprócz dużej skuteczności i szybkości dezynsekcji rozległych powierzchni bardzo dużą zaletą tej metody jest 100 % bezpieczeństwo dla ludzi. Oczywiście warunkiem jest prawidłowo wykonany zabieg, w trakcie którego nikt nie może być w pobliżu, ponieważ środki są niebezpieczne dla układu oddechowego. Dopiero po przewietrzeniu pomieszczenia i całkowitym usunięciu pozostałości preparatu można wejść do środka. W firme BOGEL ® zawsze dbamy o środowisko naturalne. W przypadku dezynsekcji na terenach otwartych przestrzegamy okresów prewencji dla pszczół. Dla nas zapewnienie bezpieczeństwa tym niezbędnym dla człowieka owadom jest podstawą i bezwzględnym obowiązkiem.

Dezynsekcja w formie gazowania - polegają na wykorzystaniu fumigantów w celu zwalczania szkodników poprzez stosowanie środków wywierających wpływ na ich układ oddechowy. Fumigant jest preparatem chemicznym likwidującym insekty poprzez dym, parę i gaz.

Metodę tą stosuje się w magazynach zbożowych, silosach, halach, pustostanach. Bezwzględnie nie można stosować w mieszkaniach.

Dezynsekcję w formie gazowania wykorzystuje się przede wszystkim w celu likwidacji szkodników magazynowych oraz zbożowych. Pomieszczenia muszą być szczelnie zamknięte. Zaletą tej metody jest jej skuteczność oraz ogromny obszar jaki jest w stanie objąć. Wadą - duże niebezpieczeństwo dla zdrowia ludzi i zwierząt. Decydując się na ten zabieg warto zlecić to sprawdzonej i doświadczonej firmie z zakresu DDD jaką jesteśmy my - firma BOGEL®.

Jeśli chcesz pozbyć się szkodników takich, jak karaluchy, pluskwy, mrówki czy prusaki, zależy Ci na tym, aby zrobić to naprawdę skutecznie i jednocześnie bezpiecznie, nie czekaj. Dezynsekcja we Wrocławiu w wykonaniu naszej firmy to naprawdę bardzo dobry wybór. Gwarantujemy profesjonalne usługi stojące na najwyższym poziomie. Jeśli zaufasz właśnie nam, możesz mieć pewność, że dezynsekcja zostanie wykonana perfekcyjnie, a szkodniki znikną. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Wybierając firmę BOGEL® wybieracie Państwo bezpieczeństwo, gwarancję skuteczności działań z zachowaniem norm bezpieczeństwa i przepisów BHP.
Dodatkowo zlecenia realizujemy zawsze w zgodzie z naturą.
Wieloletnie doświadczenie

Mamy wieloletnie doświadczenie w dezynsekcji magazynów zbożowych. Nasze lata praktyki pozwalają nam na wybór optymalnych rozwiązań, które w sprawny sposób pozbędą się problemu oraz zabezpieczą magazyny na nadchodzące zbiory. Zadbaj o swój dobytek i skontaktuj się z nami w celu nawiązania współpracy.

Zwalczanie uciążliwych owadów to nie tylko forma zabiegu mająca na celu poprawę naszego samopoczucia i przyjemności spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W wielu przypadkach to konieczność ochrony zdrowia naszego i naszych najbliższych.

Jeżeli owady zagrażają życiu i zdrowiu likwidujemy lub przenosimy je w bezpieczne miejsce.

Jeżeli szukasz niezawodnej firmy

która przeprowadza dezynsekcję na terenie Wrocławia
oraz miast ościennych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego