Dezynsekcja

Dezynsekcja to tępienie szkodliwych owadów latających i biegających, ich jaj i larw, ze względów sanitarnych i gospodarczych.

Owady uznane za szkodniki to m.in. prusaki, karaluchy, pluskwy, muchy, mole spożywcze, mole ubraniowe, pchły, wszy, kleszcze i inne. Do dezynsekcji zaliczamy również usuwanie gniazd os i szerszeni.

Ze względu na różne miejsca występowania tych owadów dezynsekcję przeprowadza się w obiektach zamkniętych oraz na terenach otwartych.

Metody działania

Jest wiele metod stosowanych przy dezynsekcji.

  • Dezynsekcja w formie oprysku - polega na użyciu opryskiwaczy działających pod ciśnieniem. Bez wątpienia jest to najbardziej popularna forma dezynsekcji, którą można stosować w walce z każdego rodzaju insektami. Zaletą tej metody jest krótki czas wykonywania oraz możliwość użytkowania obiektu od razu po wywietrzeniu. Dodatkowo przy dezynsekcji metodą opryskową możemy podać środek owadobójczego w trudno dostępne miejsca np. takie jak szczeliny przypodłogowe itp.
  • Dezynsekcja w formie żelowej - polega na stosowaniu przy pomocy pistoletu dedykowanych żeli biobójczych dokładnie w miejscach, gdzie owady występują czyli na ścieżkach ich wędrówek. Metoda ta stosowana jest w sytuacji walki m.in. z prusakami, karaluchami oraz mrówkami faraona. Zaletą dezynsekcji żelowej jest możliwość stosowania jej w obiektach zamkniętych bez konieczności opuszczenia pomieszczeń oraz wietrzenia. Dodatkową zaletą tej metody jest pełna dyskrecja oraz długi czas ochrony przed insektami. Dezynsekcja w tej formie jest bezpieczna i skuteczna a jej efektywność zwiększa efekt kaskadowy. Polega on na tym, że użyte żele zawierają substancje, które działają z opóźnieniem nawet do 4 godzin. Dzięki temu szkodnik ma szansę wrócić do pozostałych osobników i dopiero tam umrzeć. Martwe osobniki zwyczajowo są zjadane przez swoich współ bratanków, dzięki czemu trucizna dociera do kolejnych szkodników.
  • Dezynsekcja w formie zamgławiania - polega na użyciu gorącej lub zimnej mgły. Metoda ta jest stosowana na otwartej przestrzeni albo w dużych, wysokich pomieszczeniach. Dezynsekcja w formie zamgławiania idealnie nadaje się w celu likwidacji komarów, meszek, much, moli, prusaków, karaluchów w pomieszczeniach hodowlanych, zakładach produkcyjnych, strychach czy piwnicach.
Skuteczność i bezpieczeństwo

Oprócz dużej skuteczności i szybkości dezynsekcji rozległych powierzchni bardzo dużą zaletą tej metody jest 100 % bezpieczeństwo dla ludzi. Oczywiście warunkiem jest prawidłowo wykonany zabieg, w trakcie którego nikt nie może być w pobliżu, ponieważ środki są niebezpieczne dla układu oddechowego. Dopiero po przewietrzeniu pomieszczenia i całkowitym usunięciu pozostałości preparatu można wejść do środka. W firme BOGEL ® zawsze dbamy o środowisko naturalne. W przypadku dezynsekcji na terenach otwartych przestrzegamy okresów prewencji dla pszczół. Dla nas zapewnienie bezpieczeństwa tym niezbędnym dla człowieka owadom jest podstawą i bezwzględnym obowiązkiem.

Dezynsekcja w formie gazowania - polegają na wykorzystaniu fumigantów w celu zwalczania szkodników poprzez stosowanie środków wywierających wpływ na ich układ oddechowy. Fumigant jest preparatem chemicznym likwidującym insekty poprzez dym, parę i gaz.

Metodę tą stosuje się w magazynach zbożowych, silosach, halach, pustostanach. Bezwzględnie nie można stosować w mieszkaniach.

Dezynsekcję w formie gazowania wykorzystuje się przede wszystkim w celu likwidacji szkodników magazynowych oraz zbożowych. Pomieszczenia muszą być szczelnie zamknięte. Zaletą tej metody jest jej skuteczność oraz ogromny obszar jaki jest w stanie objąć. Wadą - duże niebezpieczeństwo dla zdrowia ludzi i zwierząt. Decydując się na ten zabieg warto zlecić to sprawdzonej i doświadczonej firmie z zakresu DDD jaką jesteśmy my - firma BOGEL®.

Wybierając firmę BOGEL® wybieracie Państwo bezpieczeństwo, gwarancję skuteczności działań z zachowaniem norm bezpieczeństwa i przepisów BHP.
Dodatkowo zlecenia realizujemy zawsze w zgodzie z naturą.
Wieloletnie doświadczenie

Mamy wieloletnie doświadczenie w dezynsekcji magazynów zbożowych. Nasze lata praktyki pozwalają nam na wybór optymalnych rozwiązań, które w sprawny sposób pozbędą się problemu oraz zabezpieczą magazyny na nadchodzące zbiory. Zadbaj o swój dobytek i skontaktuj się z nami w celu nawiązania współpracy.

Zwalczanie uciążliwych owadów to nie tylko forma zabiegu mająca na celu poprawę naszego samopoczucia i przyjemności spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W wielu przypadkach to konieczność ochrony zdrowia naszego i naszych najbliższych.

Jeżeli owady zagrażają życiu i zdrowiu likwidujemy lub przenosimy je w bezpieczne miejsce.

Jeżeli szukasz niezawodnej firmy

która przeprowadza dezynsekcję na terenie Wrocławia
oraz miast ościennych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego